O nas

Zespół powstał w 2007 roku. Instruktorem i choreografem zespołu jest Renata Doroba, która od 1999 roku prowadzi warsztaty tańca ludowego dla dzieci. Przez wiele lat tańczyła w zespołach "Ślężanie" i "Wrocław" a przez krótki okres czasu tańczyła również w zespole "Kalina" działającym przy AWF we Wrocławiu. Z inicjatywy kierownictwa "Kaliny" doszło do nawiązania współpracy i objęcia patronatem zespołu dziecięcego.

W ramach współpracy "Kalina" wspiera zespół dziecięcy między innymi przy zakupie strojów, udostępnia opracowania muzyczne, zaprasza instruktora na szkolenia i warsztaty oraz organizuje wspólne koncerty z kapelą.

Obecnie pod nazwą "Mała Kalina" zespół działa przy Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży - Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika.

W zespole odbywa się nauka tańców ludowych z różnych regionów Polski oraz tańców narodowych takich jak polonez, mazur i krakowiak. W trakcie zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca lecz również piosenek ludowych, które wykonują podczas koncertów

Zajęcia taneczne dla dzieci- taniec ludowy - Wrocław, dolnośląskie
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
Mała Kalina